Dzisiaj:34
Wczoraj:115
W tygodniu:149
W miesiącu:2332
Ogólnie:110195

Twoje IP: 54.80.124.245 wtorek, 27, czerwiec 2017 13:57

Kto jest online

Goście: 42 gości online

franekW minione wakacje miałem to szczęście, aby w ramach wakacyjnej praktyki postawić stopy na afrykańskiej ziemi. Wraz z dwoma księżmi: ks. Stanisławem Wojdakiem - Ojcem Duchownym w Seminarium i ks. Michałem Rachwalskim a także z dwoma klerykami: Piotrem Koziołem i Szymonem Pietryką, byliśmy w Republice Środkowoafrykańskiej na pięciotygodniowym stażu misyjnym.

Przygotowania do tego wyjazdu trwały przez wiele miesięcy i odbywały się na różnych płaszczyznach. Przede wszystkim spotykaliśmy się regularnie na wspólnej modlitwie powierzając nasz wyjazd Dobremu Bogu. Ponadto przygotowanie obejmowało naukę języka francuskiego i szereg formalności związanych bezpośrednio z wyjazdem.

Czytaj więcej...

szymek

Kiedy spotykam ludzi, pytają mnie: jak to jest w tej Afryce? Jest to pytanie, na które trudno odpowiedzieć jednym zdaniem. Bo jakie słowa mogą oddać złożoność rzeczywistości, którą nazywa się „Trzecim Światem”, lub „Czarnym Lądem”? W wyjaśnieniu nie pomogą słowa ani zdjęcia, bo Afrykę trzeba doświadczyć wszystkimi zmysłami, bo tam oddycha się pełną piersią. Ponieważ to, co najbardziej utkwiło mi w pamięci to zapach – zapach AFRYKI. Moja podróż do Republiki Środkowoafrykańskiej, nie była zaplanowana. Byłem tylko zwykłym członkiem Ogniska Misyjnego WSD w Tarnowie i uczyłem się języka francuskiego.

Czytaj więcej...