Dzisiaj:19
Wczoraj:88
W tygodniu:308
W miesiącu:1302
Ogólnie:155479

Twoje IP: 54.84.236.168 czwartek, 13, grudzień 2018 06:23

Kto jest online

Goście: 24 gości online

metz rel3Nasz pobyt w Ognisku Miłości w Chȃteauneuf de Galaure dobiegł końca. Był to dla nas jeden wielki prezent od Pana, który w tym czasie uczynił nam wielkie rzeczy. Myśleliśmy, że najwięcej skorzystamy, ucząc się języka francuskiego, ale ten cel stał się zupełnie drugorzędny.

Czytaj więcej...

metz rel2Początek sierpnia wiązał się ze zmianą naszego miejsca pobytu. W tej podróży przez Francję towarzyszyły nam trzy wielkie postaci Kościoła w tym kraju.

1 sierpnia, we wtorek w nocy pożegnaliśmy Metz, zachowując w pamięci spotkane osoby i to, czego się od nich nauczyliśmy (nie są to tylko nowe francuskie słowa). Nad ranem 2 sierpnia byliśmy już w Lyonie.

Czytaj więcej...

Dziś, 1 sierpnia kończymy pierwszą część naszego pobytu we Francji. Od 20 lipca przebywamy w Metzu, odbywając tzw. praktykę diakońską.

Najpierw staramy się dać dobre świadectwo. Zakładamy strój duchowny, także sutanny, czym pobudzamy Francuzów do ćwiczenia mięśni szyi, bo oglądają się za nami, jakby widzieli wymarły już gatunek. Nic dziwnego, skoro usłyszeliśmy, że księdza w sutannie można tu zobaczyć tylko w filmie… Może nasz widok wzruszy nie tylko ich szyje, ale i serca?

Czytaj więcej...