Dzisiaj:33
Wczoraj:149
W tygodniu:33
W miesiącu:2586
Ogólnie:149960

Twoje IP: 54.161.116.225 poniedziałek, 22, październik 2018 06:44

Kto jest online

Goście: 6 gości online

wschod cssr

Był wczesnowiosenny, marcowy wieczór. Słońce żegnało miasto różowym welonem światła niknącego na zachodzie. Mieszkańcy miasta odpoczywali zapewne w swoich fotelach i cieszyli się odpoczynkiem po całym tygodniu pracy…

A co mogło się dziać za murami tarnowskiego seminarium? Właśnie w ten sam marcowy wieczór nasze Ognisko Misyjne zostało ubogacone spotkaniem z braćmi redemptorystami. Zaprezentowali oni działalność Zespołu Misyjnego WSCHÓD działającego przy seminarium w Tuchowie.  Owa grupa zrzesza redemptorystów i osoby świeckie, które poświęcają swój zapał i gorliwość apostolską prowadząc rozmaite dzieła za naszą wschodnią granicą.

Czytaj więcej...

 

legion mecina marzec 2018 004

Śnieg, mróz, górzysty teren. Grupa na pierwszy rzut oka przypadkowych osób zmierza z różnych części diecezji do jednej miejscowości. Męcina. Staje się ona na ten jeden dzień misyjną stolicą diecezji. Kim są ci ludzie? W jakim celu tam jadą?  To legioniści, którzy po raz kolejny spotkają się by odpowiedzieć na wezwanie Jezusa: „idźcie i głoście”!

Czytaj więcej...

PUM czestochowa 2017Z dnia 2 na 3 grudnia na Jasnej Górze odbyła się Sesja Misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej, Róż Żywego Różańca oraz Kleryckich Kół Misyjnych. O godzinie 14 Mszą świętą pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego zawiązaliśmy wspólnotę. Msza sprawowana była w Kaplicy Cudownego Obrazu w Klasztorze Ojców Paullinów. W homilii ks. bp mówił o Maryi jako wzorze odpowiedzi na natchnienia Ducha Świętego. Po Mszy świętej udaliśmy się do sali wykładowej, gdzie wysłuchaliśmy trzech bardzo ciekawych wykładów.

Czytaj więcej...