Dzisiaj:97
Wczoraj:103
W tygodniu:480
W miesiącu:2272
Ogólnie:142398

Twoje IP: 54.162.171.242 czwartek, 16, sierpień 2018 17:57

Kto jest online

Goście: 57 gości online

wschod cssr

Był wczesnowiosenny, marcowy wieczór. Słońce żegnało miasto różowym welonem światła niknącego na zachodzie. Mieszkańcy miasta odpoczywali zapewne w swoich fotelach i cieszyli się odpoczynkiem po całym tygodniu pracy…

A co mogło się dziać za murami tarnowskiego seminarium? Właśnie w ten sam marcowy wieczór nasze Ognisko Misyjne zostało ubogacone spotkaniem z braćmi redemptorystami. Zaprezentowali oni działalność Zespołu Misyjnego WSCHÓD działającego przy seminarium w Tuchowie.  Owa grupa zrzesza redemptorystów i osoby świeckie, które poświęcają swój zapał i gorliwość apostolską prowadząc rozmaite dzieła za naszą wschodnią granicą.

Czytaj więcej...

 

legion mecina marzec 2018 004

Śnieg, mróz, górzysty teren. Grupa na pierwszy rzut oka przypadkowych osób zmierza z różnych części diecezji do jednej miejscowości. Męcina. Staje się ona na ten jeden dzień misyjną stolicą diecezji. Kim są ci ludzie? W jakim celu tam jadą?  To legioniści, którzy po raz kolejny spotkają się by odpowiedzieć na wezwanie Jezusa: „idźcie i głoście”!

Czytaj więcej...

PUM czestochowa 2017Z dnia 2 na 3 grudnia na Jasnej Górze odbyła się Sesja Misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej, Róż Żywego Różańca oraz Kleryckich Kół Misyjnych. O godzinie 14 Mszą świętą pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego zawiązaliśmy wspólnotę. Msza sprawowana była w Kaplicy Cudownego Obrazu w Klasztorze Ojców Paullinów. W homilii ks. bp mówił o Maryi jako wzorze odpowiedzi na natchnienia Ducha Świętego. Po Mszy świętej udaliśmy się do sali wykładowej, gdzie wysłuchaliśmy trzech bardzo ciekawych wykładów.

Czytaj więcej...

Kolejny raz spotkanie Legionu Misyjnego odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie wspólna modlitwą w kaplicy, by potem przejść do Sali Misyjnej. Tam pomodliliśmy się w intencji związanych z Legionem trzech misjonarzy, których posłanie misyjne odbyło się we wrześniu.

Czytaj więcej...