Dzisiaj:42
Wczoraj:92
W tygodniu:134
W miesiącu:2320
Ogólnie:104744

Twoje IP: 54.224.191.72 wtorek, 25, kwiecień 2017 10:33

Kto jest online

Goście: 51 gości online

001 legion marzec 2017W niedzielę 12 marca w Domu Księży Emerytów przy ulicy Pszennej uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu Legionu Misyjnego. Szczególnie cieszyliśmy się obecnością pani Magdaleny Iwan, która niedawno zakończyła swój 14-miesięczny pobyt w Republice Środkowej Afryki, gdzie pracowała m. in. w administracji szpitala, którego dyrektorką do niedawna była p. Izabela Cywa.

Czytaj więcej...

001 Msza z misjonarzamiNowy semestr naszej formacji rozpoczęliśmy intensywnie pod względem naszych działań w Ognisku Misyjnym. We wtorek 21 lutego Mszy Świętej w naszej wspólnocie seminaryjnej przewodniczył ksiądz biskup Antoni Reimann OFM, który jest biskupem Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii, obecnie przebywający w Polsce, między innymi z powodu uroczystości pogrzebowych śp. Heleny Kmieć. Razem z nim był również ks. Paweł Żurowski, kapłan naszej diecezji, który od 10 lat pracuje w Santa Cruz w Boliwii.

Czytaj więcej...

003 Spotkanie Legionu Misyjnego - II 2017Legion Misyjny odbył się tym razem w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie 12 lutego 2017 roku. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie od zawiązania wspólnoty na modlitwie przed Jezusem ukrytym pod postacią Chleba. Modlitwie przewodniczył o. Stanisław Wojdak, a modliliśmy się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, o nowe, liczne i święte powołania misyjne, a także za śp. Helenę, która zginęła na misji w Boliwii.

Czytaj więcej...

Poniżej zamieszczamy kilka listów od ks. bpa Tadeusza Kusego, który jest ordynariuszem w diecezji Kaga Bandoro w RCA. Opisuje on sytuację w swojej diecezji i prosi nas o modlitwę. Polecajmy Bogu jego osobę i całą diecezję, w której posługuje.

bp KusyMoi Drodzy!

Być może coś przeniknęło do wiadomości dzienników w Europie (wczoraj wieczorem była krótka informacja w telewizji francuskiej), wiec może i w Polsce było coś o ostatnich wydarzeniach w RŚA?

Czytaj więcej...

OGNISKO LOGO 400

Następne spotkanie Legionu Misyjnego odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18:00 w parafii w Jadownikach.

Serdecznie zapraszamy!