Dzisiaj:43
Wczoraj:65
W tygodniu:228
W miesiącu:926
Ogólnie:125236

Twoje IP: 54.221.73.186 czwartek, 14, grudzień 2017 18:54

Kto jest online

Goście: 26 gości online

OGNISKO LOGO 400

Następne spotkanie Legionu Misyjnego odbędzie się 17 grudnia o godz. 18:00 w parafii p.w. św. Pawła Apostoła w Bochni.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

misyjne swieto dzieciW niedzielę 21. maja do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie (ul. Krakowska 10) zapraszamy wszystkie dzieci z Tarnowa i całej naszej diecezji. O godzinie 15:00 już po raz siódmy rozpoczniemy Misyjne Święto Dzieci, czyli największe w okolicy świętowanie dnia dziecka w wymiarze misyjnym! Terenem Muzeum na jedno popołudnie zawładną dzieciaki, bo to w końcu ich święto! Jak co roku – dobra zabawa i mnóstwo śmiechu gwarantowane! Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Opiekunowie wszelkich grup parafialnych, Nauczyciele – zabierzcie swoje pociechy i przybywajcie do Tarnowa! To niezwykłe święto ukazuje dzieciom w jakich warunkach żyją ich rówieśnicy, tym samym poszerzając ich horyzonty i uwrażliwiając na potrzeby innych.

Czytaj więcej...

001 Spotkanie Ogniska Misyjnego - IV 2017Kolejne spotkanie Ogniska Misyjnego WSD Tarnów, odbyło się tradycyjnie w sobotę 29 kwietnia. Gościliśmy wówczas dwie panie. Panią Magdalenę Iwan, misjonarkę świecką, która przez 14 miesięcy pracowała w szpitalu dla pigmejów w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Obecnie przebywa ona w Polsce, na urlopie zdrowotnym. Po ukończeniu leczenia i odpoczynku, zamierza ona ponownie wrócić na czarny ląd.

Czytaj więcej...

001 Spotkanie Legionu Misyjnego - IV 2017Kwietniowe spotkanie Legionu Misyjnego miało miejsce w niedzielę – 30 IV – w parafii pw. św. Prokopa Opata w Jadownikach k. Brzeska.

Część modlitewną poprowadził „gospodarz” miejsca – wikariusz tamtejszej parafii – ks. Norbert Sadko. Przed Jezusem Eucharystycznym zgromadzeni w niedzielę biblijną członkowie Legionu modlili się o umiłowanie Słowa Bożego, które powinno stanowić treść życia i posługi wszystkich misjonarzy, podejmujących szeroko rozumianą misję głoszenia Ewangelii.

Czytaj więcej...

001 legion marzec 2017W niedzielę 12 marca w Domu Księży Emerytów przy ulicy Pszennej uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu Legionu Misyjnego. Szczególnie cieszyliśmy się obecnością pani Magdaleny Iwan, która niedawno zakończyła swój 14-miesięczny pobyt w Republice Środkowej Afryki, gdzie pracowała m. in. w administracji szpitala, którego dyrektorką do niedawna była p. Izabela Cywa.

Czytaj więcej...

001 Msza z misjonarzamiNowy semestr naszej formacji rozpoczęliśmy intensywnie pod względem naszych działań w Ognisku Misyjnym. We wtorek 21 lutego Mszy Świętej w naszej wspólnocie seminaryjnej przewodniczył ksiądz biskup Antoni Reimann OFM, który jest biskupem Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii, obecnie przebywający w Polsce, między innymi z powodu uroczystości pogrzebowych śp. Heleny Kmieć. Razem z nim był również ks. Paweł Żurowski, kapłan naszej diecezji, który od 10 lat pracuje w Santa Cruz w Boliwii.

Czytaj więcej...