Dzisiaj:51
Wczoraj:118
W tygodniu:512
W miesiącu:1870
Ogólnie:98762

Twoje IP: 54.205.203.188 sobota, 25, luty 2017 11:20

Kto jest online

Goście: 62 gości online

123

Słowo stało się Ciałem
i zamieszkało wśród nas

(J 1, 14)


Słowo stało się nam bliskie,
Bóg w Słowie stał się bliski człowiekowi

 

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego,
Świąt, w czasie których celebrujemy tajemnicę Wcielenia Słowa,
życzymy,
by każdego dnia Bóg dawał się poznać jako Ten, który jest blisko,
a podejmowane działania,
trudy, wysiłki i zmagania codzienności,
były dla wszystkich wokół świadectwem tego,
że Bóg jest blisko,
że Słowo zamieszkało między nami.

 

Wspólnota Ogniska Misyjnego
WSD w Tarnowie

OGNISKO LOGO 400

Poniżej zamieszczamy kilka listów od ks. bpa Tadeusza Kusego, który jest ordynariuszem w diecezji Kaga Bandoro w RCA. Opisuje on sytuację w swojej diecezji i prosi nas o modlitwę. Polecajmy Bogu jego osobę i całą diecezję, w której posługuje.

bp KusyMoi Drodzy!

Być może coś przeniknęło do wiadomości dzienników w Europie (wczoraj wieczorem była krótka informacja w telewizji francuskiej), wiec może i w Polsce było coś o ostatnich wydarzeniach w RŚA?

Czytaj więcej...

OGNISKO LOGO 400

Następne spotkanie Legionu Misyjnego odbędzie się 12 lutego o godz. 18:00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Serdecznie zapraszamy!

 

001 legion czerwiec19 czerwca na ostatnim przed wakacyjnym spotkaniem Legionu Misyjnego zgromadziliśmy się już tradycyjnie w WSD w Tarnowie. O godzinie 17 w kaplicy bł. Romana Sitki rozpoczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu polecając misje, misjonarzy, nas samych Sercu Jezusa. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do sali misyjnej na poczęstunek i rozmowy przy stole.

Czytaj więcej...

SAM II artW dniach 13-14 maja w naszym seminarium odbyła się druga część Szkoły Animacji Misyjnej pod hasłem "Każdy chrześcijanin jest misjonarzem w takiej mierze, w jakiej spotkał się z miłością Boga w Chrystusie Jezusie" (Franciszek, Evangeliigaudium 120). Spotkanie rozpoczęło się wykładem ks. Krzysztofa Czermaka. Przedstawił on w dobitny sposób podmiot i przedmiot Papieskich Dzieł Misyjnych oraz ich wzajemną i nierozerwalną współpracę.

Czytaj więcej...

Legion misyjny maj 2016 art1Kolejne spotkanie Legionu Misyjnego miało miejsce 15 maja. Tym razem gościliśmy w rodzinnej parafii księdza Marka Dziedzica w miejscowości Młynne. O godzinie 17 rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ojciec Stanisław Wojdak. W maju polecaliśmy Maryi sprawy misji i misjonarzy oraz naszej grupy, śpiewając Litanię Loretańską. Po modlitwie udaliśmy się na posiłek, podczas którego ojciec Stanisław przywitał wszystkich przybyłych, a także złożył życzenia solenizantom z ubiegłego tygodnia tj. Stanisławom i Mariom. Po pokrzepieniu ciała ks. bp Leszek Leszkiewicz poddał temat do dyskusji, która okazała się bardzo bogata i ciekawa.

Czytaj więcej...